Google ADS

Ky është këngëtari shqiptar që mbeti i vrarë në Shkup

09:46 | 27 Maj 2024
E.H

Një incident i armatosur ka ndodhur mbrëmë në Shkup, gjegjësisht në rrugën e njohur si Rruga e Plastikave. ku ka mbetur i vdekur blogeri dhe këngëtari shqiptar, Amar Ismani.

Në këtë incident janë përfshirë disa persona ndërsa janë plagosur edhe tre të tjerë.

Lajmin për vdekjen e artistit e ka konfirmuar edhe vëllai i tij, Edin Ismani.

“Të Allahut jemi dhe tek ai do kthehemi Me zemër të thyer e të pikëlluar ju njoftoj se ka ndëruar jetë djali/vëllau jonë Amar Ismani. Ceremonia e varrimit do të bëhet sot me namazin e Iqindis në xhamin e Cairit, dhe pastaj te varezat në Butel”, ka shkruar vëllai i të ndjerit në Facebook./Arbresh.info

Lexo edhe:

Vritet një person në Shkup

Shpërndaje në rrjete sociale