E shpëtojnë pas 10 orëve në Detin Adriatik

06:41 | 21 Gusht 2018

Një grua britanike ka mbijetuar, pasi është rrëzuar nga një anije jashtë brigjeve të Kroacisë.

Zyrtarët thonë se 46 vjeçarja është shpëtuar 10 orë pasi kishte rënë në Detin Adriatik rreth mesnatës së shtunës, transmeton portali arbresh.info.

Gruaja, me emrin Kay Longstaff është dërguar në spital në qytetin e Pulas.

Ajo tha se ishte e ulur në kuvertë para se të binte dhe se ishte shumë me fat që është ende gjallë.

Duke folur për kanalin kroat HRT, ajo tha: “Isha në ujë për 10 orë, kështu që këta njerëz të mrekullueshëm (rojat bregdetare) më shpëtuan”.

Ajo është dërguar më pas në spital me ambulancë./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara