Pija që ua bën trupin “si peshk” për 3 javë

01:08 | 25 Shkurt 2018

Beteja më e madhe për shumë gra është humbja e peshës.

Megjithatë, kohëve të fundit janë edhe burrat që vuajnë nga kjo betejë, për shkak se shumë studime kanë theksuar se pesha e tepërt mund të dërgojë drejt sëmundjes së diabetit dhe sëmundjeve tjera.

Nëse nuk prefereroni dhe nuk keni kohë që të bëni ushtrime, atëherë ju duhet ta tejkaloni këtë problem duke përdorur trajtime natyrale.

Një ndër trajtimet e duhura për të humbur peshë shpejt, lehtë dhe pa përjetuar efekte anësore është të filloni të konsumoni pijen që sjell arbresh.info për ju.

Përbërësit:

Një grusht majdanoz
2 limona të mesëm
3 lugë gjelle uthull molle
3 lugë gjelle kanellë
1 litër ujë
5 lugë gjellë xhenxhefil

Përgatitja:

Merreni lëngun e 2 limonave dhe përzieni me të gjithë përbrësit tjerë në blender. Këtë pije duhet ta konsumoni para gjumit dhe mos hani asgjë kur e konsumoni atë. Pijen mund ta konsumoni edhe në mëngjës, në stomakun bosh.

Kujdes, gratë shtatzënë nuk guxojnë të konsumojnë kanellën dhe xhenxhefilin pa konsultim me mjekun.

Pas 3 javëvë të konsumimit të kësaj pije, ju do të vëreni ndryshimet në trup./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara