Hidhni piper të zi kur të lani rrobat dhe do të mahniteni nga rezultati

21:48 | 22 Dhjetor 2017

Keni një këmishë të re dhe të bukur që ju vlerësoni shumë. Por pas vetëm pak larjesh, ju tashmë vini re se ngjyra po fillon të zhduket.

Ka shumë detergjentë atje (dhe produkte të dashura) që pretendojnë të jenë më të mirët për t’u kujdesur për rrobat tuaja. Por këtu është një ilaç në shtëpi që mund të mos keni dëgjuar kurrë kur bëhet fjalë për ruajtjen e ngjyrave të gjalla të rrobave tuaja, transmeton lajmi.net.

Sekreti? Një majë e piper i zi.

Ju duhet: piper i zi.

Çfarë duhet të bëni: Vendosni një lugë çaji piper të zi së bashku me rrobat tuaja herën tjetër që ju lani rrobat me ngjyrë. Lani në temperaturën më të ulët të mundshme.

Si punon: Piper vepron si një gërryes dhe i ndihmon rrobat për të ruajtur ngjyrën e tyre.

1:Dëshironi edhe rroba më të bardha? Mundohuni të derdhni në një filxhan të vogël uthull të bardhë kur jeni duke larë të bardhët tuaj.

2:Dëshironi edhe ngjyra më të mprehta, provoni të shtoni një filxhan kripë në makinë larëse, ndërsa programi i shpëlarjes është në lëvizje./lajmi.net/

Shpërndaje në rrjete sociale