Vuçiq paralajmëron vizitë në Kosovë, pyetet se a mori leje nga Kurti

14:52 | 14 Shtator 2023

Presidenti serb, Aleksadar Vuçiq,  ka paralajmëruar vizitë në Kosovë.

Këtë ai e bëri të ditur pas takimit me kryeministrin Albin Kurti në Bruksel, raporton Arbresh.info.

Vuçiq nuk ka pranuar që të u përgjigjet pyetjeve të gazetarëve kosovarë, duke i ftuat ata që ta vizitojnë Beogradin në mënyrë që të u përgjigjet pyetjeve të tyre.

E njëjta ftesë për vizitë në Prishtinë iu bë edhe Vuciqit, i cili tha se do të vijë në Graçanicë së shpejti.

“Sapo të më jepni atë leje demokratike, do të vi në Graçanicë dhe pastaj edhe në Prishtinë.

“A e keni pyetur Kurtin për të?”, u pyeti presidenti serb.

“Nuk mund ta pyes Kurtin, e pyes popullin tim dhe populli do që të më sheh”, u përgjigj presidenti serb, Aleksandar Vuçiq./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme