Pas lirimit të Radoiçiqit, politikani serb: Kosova të garantojë sigurinë e serbëve në veri

12:53 | 4 Tetor 2023

Politikani opozitar serb Boban Bogdanoviq, njëherit sekretar i përgjithshëm i Institutit për Strategji Euro-Atlantike, u ka bërë thirrje kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentes Vjosa Osmanit dhe zyrtarëve tjerë të Kosovës që të garantojnë paqen dhe sigurinë për serbët në veri.

Përmes një postimi në Twitter, Bogdanoviq ka shkruar që të mbrohen serbët e veriut.

“I kërkoj Albin Kurtit dhe Vjosa Osmani si dhe të gjithë zyrtarëve të bëjnë gjithçka që është në fuqinë e tyre për të garantuar paqen dhe sigurinë për serbët në veri të Kosovës. Ju lutem mbroni popullin tim serb, nuk është faji i tyre që terroristi Radoiçiq është i lirë! Me ndihmo”, shkroi Bogdanoviq./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale