Pacolli për Rugovën: Do ta kujtojmë gjithmonë udhëheqjen e tij për një Kosovë të integruar në Perëndim

14:28 | 21 Janar 2023

Kryetari i Aleanca Kosova e Re (AKR) njëherit edhe deputeti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka kujtuar ish-presidentin e vendit, Ibrahim Rugova, në 17 vjetorin e vdekjes.

Pacolli përmes një postimi në “twitter”, ka thanë se Rugova do të kujtohet për udhëheqjen e tij për një Kosovë të integruar në komunitetin perëndimor.

“17 vjet më parë ka ndërruar jetë presidenti i parë i Kosovës dhe lideri i Lëvizjes për Liri dhe Pavarësi, Dr. Ibrahim Rugova. Ne do ta kujtojmë gjithmonë vizionin dhe udhëheqjen e tij për një Kosovë të pavarur, të lirë dhe të integruar në komunitetin perëndimor. I përjetshëm qoftë kujtimi i tij”, shkroi Pacolli në Twitter. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale