Google ADS

Nxirrte zhavorr në “Lumbardhin e Deçanit”, arrestohet i dyshuari

16:47 | 7 Shtator 2023

Një person është arrestuar në fshatin Vranoc të Deçanit, nën dyshimin se ka dëmtuar shtratin e lumit “Lumbardhi i Deçanit”, duke nxjerr në mënyrë ilegale zhavorr nga shtrati i lumit dhe brigjet e tij.

Në komunikatën e policisë, thuhet se në vendin e ngjarjes janë sekuestruar: tre ekstravator dhe dy gurthyes, përcjell Arbresh.info.

Tutje, në njoftim thuhet se pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale