Nait Hasani: Gjujatja me armë hap pozitiv

12:46 | 26 Janar 2018

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ku po diskutohet për gjuajtjen me armë nga zv,kryeministri Dardan Gashi ka thënë se ky është një hap pozitiv, shkruan arbresh.info.

“Mendojë që ka bë hap pozitiv që ka dal atje edhe ka gjuajt me armë”, ka thënë ai.

Hasani, ka pohuar se Kuvendi i Kosovës sot është shndërrua në një gjykatë për të gjykuara ata që thirren në sistemin ligjor.

Ai ka thënë se rasti i gjuajtjes me armë është në duart e drejtësisë dhe se ata duhet të merren me këtë./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara