Google ADS

LAJMI I FUNDIT/ Arrestohet ish-prokurori special, Ali Rexha

22:07 | 20 Korrik 2022
Fjolla Bajraktari

Është arrestuar gjatë ditës së sotme ish-prokurori Ali Rexha.

Lajmin për arbresh.info e ka konfirmuar zëdhënësja e Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Laureta Ulaj, e cila tha se i njëjti dyshohet për kanosje.

“Sot me urdher te Prokurorit te Shtetit eshte ndaluar, per shkak te vepres penale “Kanosja”, sipas KPRK-se”.

Rexha dyshohet se ka kërcënuar prokurorin Lulzim Sulejmani.

Këshilli Prokurorial i Kosovës përmes një komunikate e ka dënuar kërcënimin ndaj prokurorit Sulejmani, në zyrën e Kryeprokurorit të Shtetit.

“Këto kërcënime serioze ndaj Prokurorit Sulejmani vijnë si rrjedhojë e angazhimeve të prokurorit në kuadër të aktiviteteve të tij në proceset disiplinore, të realizuara kohë më parë, ndaj ish-pokurorit special, Ali Rexha. Këshilli Prokurorial qëndron fuqishëm në përkrahje të prokurorit Lulzim Sulejmani dhe ofron mbështetje të plotë në punën e tij gjatë ushtrimit të funksionit si Prokuror i Shtetit”, thuhet në njoftim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale