Konfiskohen substanca narkotike, arrestohen dy persona në Prishtinë

11:09 | 25 Maj 2022

Janë arrestuar dy persona në Prishtinë, për mbajtje të substancave narkotike të llojit Heroinë raporton Policia e Kosovës.

Sipas Policisë, janë gjetur dhe konfiskuar 41.1 gramë substancë narkotike e llojit Heroinë, 265 euro para të gatshme dhe një telefon mobil.

Ndërsa, me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajte.

“Prishtinë 24.05.2022 – 18:30.Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi që gjatë kontrollit të tyre dhe vendbanimit të tyre, janë gjetur dhe konfiskuar 41.1 gramë substancë narkotike e llojit Heroinë, 265 euro para të gatshme dhe një telefon mobil. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.”, thuhet në raportin e PK-së/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale