Klina e ‘izoluar’ përmes fotografive

14:39 | 14 Mars 2020

Qyteti i Klinës prej sot me vendim të Qeverisë së Kosovës është futur në karantinë.

Ky vendim është marrë mbrëmë, pas konstatimit se një shtetase italiane e cila jetonte në Klinë është infektuar me koronavirus, shkruan portali arbresh.info

Përmes disa fotografive të dërguara në portalin arbresh.info    në këtë qytet nuk shihet asnjë njeri duke qarkulluar.

Ndryshe, kryeminstri, Albin Kurti në konferencë për medie ka thënë se ky venedimi i Qeverisë u mor pas konfirmimit të rasteve me koronavirus.

Po ashtu Qeveria mori vendim që nga 16 mars të pezullohen përkohësisht të gjitha linjat në aeroport, përveç atyre ushtarake dhe medicinale. / arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara