Kjo është gjendja në Podujevë pas reshjeve

19:15 | 11 Mars 2023

Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka bërë të ditur për gjendjen në këtë komunë pas reshjeve të shiut.

Ai ka thënë se reshjet kanë rënduar gjendjen e shtretërve të lumenjëve si dhe qarkullimin në komunikacion.

“Situata është e menaxhueshme, ndërsa si institucione lokale i kemi bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme në rast të përkeqësimit të situatës nga reshjet e shiut ditëve në vijim”, shkroi ai në Facebook. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme