Deputetja thyen kodin, paraqitet sërish me atlete në seancë

12:35 | 30 Qershor 2022

Aktorja e njohur dhe deputetja e Kuvendit të Kosovës, Adriana Matoshi, edhe gjatë seancës se sotme në Kuvendin e Kosovës u paraqit me veshje joadekuate.

Edhe më parë, deputetja Matoshi ka qenë një personazh tejet i komentuar në faqet rozë për veshjet e saj, shkruan arbresh.info.

Adriana ka veshur një fustan të shkurtë me ngjyra dhe një xhaketë të bardh sipër si dhe një palë atlete, ku siç dihet atletet nuk janë të lejuara në Kuvendin e Kosovës..

Kodi i veshjes përcakton se të gjithë deputetët, pavarësisht gjinisë, duhet të jenë të vetëdijshëm që të kenë një pamje të jashtme zyrtare, profesionale dhe të përshtatshme./arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale