Berisha: Vëllezërit Gërvalla e Kadri Zeka u bënë simbol i bashkimit dhe përpjekjeve për liri të shqiptarëve

11:20 | 17 Janar 2019

Ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha ka kujtuar veprimtarët e çështjes kombëtare, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka në 37 vjetorin e rënies së tyre.

Berisha në një status në rrjetin social facebook ka shkruar se ata me kontributin e shquar dhe veprimtarinë e pandalshme si prijës të lëvizjeve kombëtare shqiptare, u bënë simbol i bashkimit dhe ideator të përpjekjeve për liri të popullit shqiptar nën regjimin e atëhershëm jugosllav.

Statusi i plotë:

Sot, bëhen 37 vite nga rënja e veprimtarëve të mëdhenjë të qështjes kombëtare, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka.

Jusufin, Bardhoshin e Kadriun, do t’i kujtojmë gjithmonë me pietetin më të madh për veprën e tyre të ndritshme në shërbim të atdheut.

Ata me kontributin e shquar dhe veprimtarinë e pandalshme si prijës të lëvizjeve kombëtare shqiptare, u bënë simbol i bashkimit dhe ideator të përpjekjeve për liri të popullit shqiptar nën regjimin e atëhershëm jugosllav.

Lavdi e përjetshme për jetën dhe veprën e heronjë tanë , Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka.

Rrustem Berisha

Ministër i Mbrojtjes

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara