Beqiri: Mësimdhënës ishit dhe mbeteni shtyllë e shtetësisë sonë

20:34 | 7 Mars 2018

Ismet Beqiri ka uruar mësimdhënësit për nder të 7 Marsit. Deputeti i LDK-së ka thënë se kjo ditë mbetet ditë e mirënjohjes për kontributin e gjithë mësimdhënësve që dhanë për arsimimin e shumë gjeneratave.

Beqiri ka thënë se është krenar që ka qenë pjesë e mësimdhënësve në vitet e `90-ta.

Më poshtë gjeni komentin e tij të plotë:

Të dashur mësimdhënës,
Sot është ditë e veçant për ju dhe të gjithë qytetarët e Kosovës.
Kjo ditë të jetë edhe ditë e respektit dhe mirënjohjes për të gjithë ju,për kontributin tuaj pë arsimimin e gjeneratave të tëra,për arsimimin tonë.
Respekt i veçant për mësimdhënsit tonë të viteve të 90-ta,për mbijetesën tonë arsimore dhe qytetare,ishit dhe mbeteni shtyllë e shtetësisë sonë.
Jam krenar që isha një nga ju në ato vite të rënda.
Ju faleminderit për të gjitha.
Zoti ju bekoftë juve dhe familjet tuaja.
Urime 7 Marsi Dita e mësuesit.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara