Google ADS

Autobusi godet për vdekje një këmbësor në Ferizaj

10:20 | 5 Korrik 2017

Në një aksident trafiku të ndodhur me 04.07.2017 rreth orës 21:20 minuta në oborrin e stacionit të autobusëve në Ferizaj , një këmbësor ka humbur jetën.

Sipas raporteve të para, ngasësi i autobusit me targa lokale, B.P. ( m/sh/k 64 vjeç), fillon lëvizjen e autobusit dhe me rrotën e pasme të anës së majtë godet këmbësorin A.K.(shtetas i R.së Shqipërisë 3 vjeçar) , me q’rast viktima pëson lëndime të rënda trupore.

I lënduari është dërguar në QKUK Prishtinë për tretman mjekësor,ku nga mjeku kujdestar kemi pranuar informatën se i lënduari nga lëndimet e pësuara ka ndërruar jetë.
Hetuesit policorë në bashkëpunim me Prokurorin e Shtetit janë duke i zhvilluar hetimet lidhur me rastin.

Shpërndaje në rrjete sociale