Fillon protesta kundër ngritjes së çmimit të energjisë elektrike “Asnjë cent më shumë”

12:09 | 26 Janar 2022

Me pankarta në duar “asnjë cent më shumë” janë duke protestuar shoqëria civile në sheshin “Zahir Pajaziti” drejt Qeverisë së Kosovës.

Qytetarët kanë dy kërkesa që të mos aprovohet bllok tarifa e propozuar nga ZRrE-ja dhe të nacionalizohet KEDS-i.

Rritja e çmimit të rrymës ka qenë dhe po vazhdon të jetë tema kryesore në Kosovë, kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara