Google ADS

118 raste të reja me Covid-19 dhe 18 të vdekur në Maqedoninë e Veriut

15:21 | 29 Nëntor 2021
Arditë Shkodra

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1.245 teste të kryera janë regjistruar 118 raste të reja me koronavirus.  175 raste janë regjistruar vetëm në Shkup.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se regjistruar edhe 396 pacientë të shëruar.

Si pasojë e komplikimeve nga Covid-19, brenda 24 orëve jetë kanë ndërruar 18 pacientë të diagnostikuar me koronavirus.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 215.125 raste, prej të cilëve 199.460 janë shëruar, kurse 7.569 kanë ndërruar jetë. Aktualisht vendi numëron 8.096 raste aktive me Covid-19./lajmpress

Të ngjashme