Pa shtëpi e veturë, por burri i blenë orë 11 mijë euro

10:40 | 6 Gusht 2020 | Agnesa Çitaku

Orë në vlerë 11 mijë euro.

Kjo është në prej dhuratave që burri i ka bërë ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës,  Meliza Haradinaj – Stublla.

Këtë e ka bërë të ditur kjo e fundit në deklarimin e pasurisë të bërë në Agjencinë kundër Korrupsionit, shkruan arbresh.info.

Haradinaj – Stublla ka deklaruar se nuk ka as shtëpi e as veturë.

Por, bashkëshorti i saj ka banesë me sipërfaqe prej 112.00 m2 në vlerë 600 mije euro. Ai ka edhe veturë të tipi, Range Rover në vlerë 58 mijë euro të cilën thuhet se ka blerë nga  shitja e veturës paraprake.

Ministrja e Punëve të Jashtme ka deklaruar se ka 2 mijë euro të kursyera në institucionet financiare, ndërsa ka edhe një kredi në vlerë 10 mijë euro./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara