Arbitrazhi ndaj kompanisë AKSOS do të mbahet më 6 nëntor të këtij viti

10:41 | 17 Korrik 2017

Ministri në largim i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci ka folur në mbledhjen e sotme të Qeverisë për zhvillimet lidhur me padinë që i është bërë  ‘Aksos-it’ në gjykatën e Arbitrazhit.

Ai ka thënë se procedurat janë në zhvillim e sipër, shkruan arbresh.info.

“Argumentet dhe dokumentet e avokatit tonë duhet të paraqiten me 1 shtatori 2017 ndërsa Aksos do të paraqes të sajat në pjesën e dytë të shtatorit kurse seanca e Arbitrazhit do të mbahet në datën 6 nëntor 2017”, ka thënë ai./Arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale