732 raste aktive me koronavirus në Gjilan

10:48 | 7 Prill 2021

97 pacientë me Covid-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Gjilanit.

Kështu ka njoftuar Komiteti për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së Covid-19, në Gjilan.

Njoftimi i plotë:

Komiteti për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Gjilan, nën udhëheqjen e nënkryetarit, Arbër Ismajli, ka mbajtur takimin për vlerësimin e situatës për dy ditët e fundit.

Ismajli ka njoftuar se aktualisht Gjilani ka 732 raste aktive, 97 prej të cilëve në hospitalizim.

Pasqyra e përgjithshme në Gjilan që prej fillimit të pandemisë është si vijon: nga 18471 mostra, 5437 kanë rezultuar pozitivë, 4582 janë shëruar, 123 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin, 732 raste janë aktive, të hospitalizuar me COVID janë 97 persona dhe 188 mostra në pritje për rezultat./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara