Zjarr në një metro pranë Tokios, mbesin pa energji elektrike 236 mijë njerëz

23:08 | 10 Tetor 2021

Një zjarr në një stacion metro të madhe në Tokio, i drejtuar nga Hekurudha e Japonisë Lindore, shkaktoi një ndërprerje të energjisë sot.

Zjarri detyroi operatorin të pezullojë përkohësisht trenat në linja të shumta në zonën metropolitane të Tokios, tha kompania, transmeton portal arbresh.info

Ndërprerja e energjisë preku rreth 236,000 njerëz, ndërsa zjarri u vu nën kontrollë dhe nuk pati të lënduar.

Shkaku i zjarrit është ende duke u hetuar, dhe policia njoftoi se dhoma ku ndodhen transformatorët brenda metros është shkatërruar./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara