Thjeshtësia e presidentit austriak, niset për në Itali me metro dhe pa roje

19:36 | 22 Nëntor 2019

Presidenti austriak, Alexander Van Der Bellen, është parë në aeroport krejtësisht i vetëm, derisa po udhëtonte drejtë Italisë për tu takuar me presidentin italian, Sergio Mattarella.

Fotografinë e ka postuar, gazetari i Deutsche Welle, Bahri Cani, duke u shprehur i habitur se si Van Der Bellen, nuk kishte roje e as ndonjë siguri tjetër pas vete.

Postimi i plotë:

Presidenti i Austrise van der Bellen…

Eshte nisur ne takim me presidentin e Italise Sergio Mattarella… A eshte normal more ky!?!? Ku i ka rojet, limuzinat, autoblindat, helikopterret, avionet… Austria kufizohet me Ballkanin por ky tipi nuk paska „mesuar“ asgje prej lidereve ballkanike!!!!
Foto: Alexander Van der Bellen

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara