Orteku merr jetën e katër skiatorëve

20:01 | 15 Mars 2017

Katër skiatorë kanë humbur jetën sot, kur një ortek ka përfshirë një grup prej tetë skiatorëve, në pjesën perëndimore të Austrisë, njoftoi policia austriake.

“Katër persona kanë mbijetuar dhe ata u evakuuan me helikopter”, bënë të ditur zyrtarë të sigurisë austriake të krahinës Tirol.

Në Alpe janë të shpeshta aksidentet tragjike nga ortekët e shpeshta që marrin jetën e skiatorëve dhe alpinistëve.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara