Melania thyen traditën, nuk do ta mirëpresë Zonjën e Parë në Shtëpinë e Bardhë

08:09 | 19 Janar 2021

Melania Trump do të thyejë traditën dekadëshe duke mos e shëtitur Jill Biden në Shtëpinë e Bardhë.

Tashmë kanë mbetur vetëm dy ditë nga inaugurimi i presidentit të zgjedhur Joe Biden, transmeton portali arbresh.info

Pas zgjedhjeve turbulente, kandidati fitues do të marrë pushtetin, duke e larguar Donald Trump me vetëm një mandate si president.

Trump, presidenti i vetëm amerikan ndaj të cilit kanë nisur dy herë procedurat e shkarkimit, prej që i është ndaluar përdorimi i rrjeteve sociale.

Sidoqoftë, veprimet e zonjës së parë flasin për humbjen jo elegante të administratës së tij: ajo ende nuk ka kontaktuar Jill Biden për ‘çajin dhe turneun’ e zakonshëm, siç është traditë.

Rituali i transferimit të pushtetit është përsëritur që nga viti 1952, kur ish-zonja e parë Bess Truman, gruaja e ish-Presidentit Harry Truman, ftoi Mamie Eisenhower, zonjën e parë të Presidentit të atëhershëm Dwight D. Eisenhower, për një turne në Shtëpinë e Bardhë .

Melania u mirëprit për një përshkim të shtëpisë nga Michelle Obama, e cila më parë ishte pritur nga Laura Bush, e kështu me radhë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme