Mbi 43 mijë raste të reja me Covid-19 në Zvicër

16:50 | 26 Janar 2022

Në 24 orët e fundit, 43,199 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, njofton albinfo.ch.

Numri i testimeve të kryera është 113.528. BAG raporton gjithashtu 13 vdekje të reja në lidhje me virusin korona. 170 persona të tjerë u shtruan në spital.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara