Kur do të lansohen syzet e Apple dhe sa do të kushtojnë?

08:42 | 27 Shtator 2021

Apple ka punuar për syzet e saj Ar (realitet i shtuar) për një kohë mjaft të gjatë, por vetën tani dihet se kur do të dalin dhe se sa do të kushtojnë.

“Mac Rumors” raporton gjetjet e portslit tajvanez “Digi Times” se syzet e Apple do të dalinnë tre mujorin e dytë të vitit 2022 dhe do të kushtojnë më shumë se 2.000 dollarë.

Apple tani ka përfunduar pjesën e dytë të testimit të syzeve AR dhe ato tani janë gati për prodhim masiv.

Do të kushtojnë midis 2.000 dhe 3.000 dollarë dhe gjithashtu do të jenë më të pëballueshme më vone, sipas Digi Times.

Ky është një projekt tjetër i madh i Apple, i cili dëshiron të vazhdojë me konkurentët edhe në këtë fushë. /arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara