Jill Biden zbulon dekorimin për festa në Shtëpinë e Bardhë

00:23 | 30 Nëntor 2021

Zonja e Parë e SHBA-ve, Jill Biden, ka zbuluar dekoratat e festive për Krishtlindjet e para të Bidens në Shtëpinë e Bardhë.

Në dekorim, vendin kryesor e kanë zënë punëtorët që ishin në vijën e parë të ftontit gjatë pandemisë së koronavirusit, transmeton portal arbresh.info

Infermierët, mjekët, mësuesit, punëtorët e dyqaneve ushqimore dhe të tjerë njihen në Shtëpinë e Bardhë gjigante Gingerbread të këtij viti, e cila u shndërrua në një fshat gati 160 kilogramësh me xhenxhefil me shtimin e një shkolle dhe policie, zjarrfikëse dhe stacione karburanti, si dhe si një spital.

Për shkak të pandemisë, më pak njerëz do të mund të shohin personalisht rezidencën e stolisur këtë vit, megjithatë, fotot janë bërë të disponueshme në mediat sociale.

“Dhurata nga zemra” është tema e Shtëpisë së Bardhë këtë vit.

Më shumë se 100 vullnetarë dekoruan Shtëpinë e Bardhë, duke përfshirë Zyrën Ovale, ndërsa Bidens kaluan javën e Falenderimeve në Nantucket, Massachusetts. Ata prenë 41 pemë Krishtlindjesh, varën rreth 1800 jard fjongo dhe vendosën më shumë se 10,000 zbukurime./hill/arbresh.info/

Lajmet më të lexuara