Stokholm/ Protestë kundër pasaportës së vaksinës për COVID-19

21:39 | 22 Janar 2022

Në qendër të Stokholmit janë mbledhur mijëra njerëz për të protestuar kundër pasaportës së vaksinës të shtunën.

“Mjaftë më”, ”Mundësi zgjedhjeje”, “ Nuk është në pyetje vaksinimi por mundësia e zgjedhjes”, ishin disa nga parullat që protestuesit kishin përzgjedhur për të shprehur paknaqësinë e tyre, shkruan Nobel Press.

Protesta për të njëjtin qëllim janë mbajtur edhe në Göteborg, qytetin e dytë më të madh në Suedi si dhe në shtete të tjera Europiane./kk/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara