22 vjet nga masakra në Rezallë

08:53 | 5 Prill 2021

Sot janë bërë 22 vjet nga masakra në Rezallë të Skenderajt.

Atje policia serbe vrau 98 shqiptarë të cilët ishin banorë të Rezallës dhe fshtrave përreth.

Me rastin e këtij përvjetori, autoritetet komunale bashkë me shoqata e dala nga lufta e UÇK-së dhe Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, do të bëjnë homazhe./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara