Samsung Galaxy Note 9, reklama tregon bateri gjigante

16:22 | 28 Korrik 2018

Samsung duket se e ka harruar Note 7 dhe ka ndërtuar në smartphonin e saj të ri një bateri gjigante.

Samsung ka lëshuar një video të re për Galaxy Note 9 të enjten. Në të, kompania e Koresë së Jugut tregon një smartphone pothuajse bosh nga bateria. Të gjitha aplikacionet janë të mbyllura, ndriçimi i ekranit reduktohet dhe Wi-Fi dhe GPS janë fikur. Por asgjë që nuk ndihmon dhe smartphone fiket. Video përfundon me deklaratën “Nuk mund ta mbash baterinë?

Videoja tregon se Galaxy Note 9 do të ketë një bateri shumë më të madhe se paraardhësit e tij. Rrjedhjet e ndryshme tregojnë se bateria duhet të ofrojë një kapacitet prej 3800 deri 4000 mAh. Kjo do të ishte edhe më e madhe se Note 7.

https://youtu.be/Y-37lkw_uaQ

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme