Zyrtare: Valdet Shoshi bëhet trajner i Istogut

11:54 | 17 Korrik 2019

Valdet Shoshi është bërë edhe zyrtarisht trajner i Istogut.

Skuadra kosovare ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me trajnerin e njohur që ta drejtojë skuadrën për sezonin e ri.

Shoshi në të kaluarën kishte udhëhequr skuadrat si, Besa e pjesë dhe Drenicën, ndërsa tani ka marrë drejtimin e Drenicës.

Shtabi teknik i Istogut do të udhëhiqet nga Valdet Shoshi, ndërsa ndihmës të tij do të jenë: Hysni Kabashi, Mehdi Arifaj dhe Driton Dreshaj, njofton Istogu, skuadër kjo që garon në Ligën e Parë.

Trajneri kosovar do të fillojë që na sot aventurën te skuadra istogase, pasi në ora 16:00 për caktuar seanca stërvitore. /Telegrafi/

Zyrtare: Valdet Shoshi emërohet trajner i ri i IstogutKlubi futbollistik ''Istogu'' njofton se ka arritur marrëveshje…

Publiée par KF Istogu sur Mercredi 17 juillet 2019

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale