Google ADS

Zyrtare: Legia Warsaw transferon Lirim Kastratin

17:02 | 1 Shtator 2021

Futbollisti shqiptar, Lirim Kastrati është transferuar në skuadrën polake të Legia Warsaw.

Ai u transferua nga Dinamo Zagreb.

Legia Warsaw, ka konfirmuar lajmin përmes rrjetit social në twitter, ku ka publikuar një video të Lirim Kastratit duke folur në gjuhen shqipe.

“Përshëndetje, unë jam Lirimi. Jam i lumtur që jam në Varshavë dhe mezi pres t’i takojë tifozët”, ka thënë ai.

Sulmuesi kishte udhëtuar drejt Polonisë për t’i kryer testet mjekësore te skuadra e tij e re. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale