Zorc: Erling Haaland nuk mund dhe nuk do të zgjedhë çfarëdo klubi

11:34 | 26 Shkurt 2021

Drejtori sportiv i Borussia Dortmund, Michael Zorc, nuk pajtohet me Mino Raiola për të ardhmen e Erling Haaland.

Agjenti Raiola ka folur për Haaland këtë javë, duke e quajtur atë “një nga yjet e dekadës së ardhshme” dhe duke thënë se ka vetëm 10 klube në botë që mund të nënshkruajnë me të, shkruan Goal.

Zorc është i vetëdijshëm që Haaland nuk do të jetë përgjithmonë në Dortmund – por ai mendon se Raiola ishte optimist me pohimin e tij, transmeton arbresh.info

Zorc u tha gazetarëve: “Është e qartë që Erling Haaland nuk mund dhe nuk do të zgjedhë çfarëdo klubi pas kohës së tij në Dortmund.

“Unë nuk mund të zgjedh as 10 klube të mundshme. Pra, nuk ka asnjë kundërshtim. Ishte një deklaratë normale që ai [Raiola] duhet të japë herë pas here.

“Ne jemi të lumtur që kemi Erling këtu me ne dhe që ai ka shënuar në ndeshjet e fundit dhe ka provuar vlerën e tij për ne. Mund të them vetëm se ne do të vazhdojmë të planifikojmë me të dhe nuk mendoj se ai është i pakënaqur këtu në Dortmund.”

Haaland është një lojtar i Dortmund për tani, por mbetet të shihet nëse ai do të mbetet për një sezon tjetër nën menaxherin e ardhshëm Marco Rose./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara