Xavi paralajmëron Depayn: Të gjithë janë përzgjedhur me meritë

08:21 | 12 Janar 2022

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka paralajmëruar Memphis Depay se ai përballet me një betejë për vendin e tij përpara gjysëmfinales së Superkupës së Spanjës kundër Real Madrid.

Me Ansu Fatin dhe Ferran Torres që sapo janë rikthyer nga lëndimet, Memphis është një nga sulmuesit që ka të ngjarë të plotësojë tre vendet pasi u kthye nga një lëndim kundër Granadës në fundjavë, por Xavi la disa dyshime për këtë në konferencën e tij për shtyp të martën.

“Ai është po aq i rëndësishëm sa të tjerët”, tha Xavi. “Në fund të ditës, skuadra zgjidhet me meritë. Ka shumë konkurrencë. Për fat, ne kemi një skuadër më shumë nga ekipi i parë në dispozicion tani dhe gara fillon për të gjithë”.

Trajneri këmbënguli se nuk ka hierarki në këtë kuptim: “Është një meritokraci dhe ata që e fitojnë do të luajnë. Kështu ka qenë gjithmonë për mua. Lojtari më i mirë do të luajë pavarësisht nga emri i tyre. Kështu gjërat do të shkojnë mirë”, përfundoi ai./Arbresh.info

Lajmet më të lexuara