Wilshere tregon prapaskenat e largimit nga Arsenali

14:26 | 22 Tetor 2018

Jack Wilshere ka zbuluar se përse është larguar nga Arsenali.

Jack Wilshere u largua në këtë verë nga Arsenali, duke kaluar te West Hami.

Por, mesfushori anglez ka thënë se ai nuk do të largohet nga skuadra londineze, po të qëndronte Arsene Wenger.

“Unë nuk do të largohesha nga Arsenali, por të qëndronte Arsen Wenger, për shkak të besimit që kishte në mua”, ka thënë Wilshere.

“Gjërat në klub filluan të ndryshonin dhe po vinte një frymë e re, andaj nuk dëshiroja ta rrezikoja karrierën time”, ka thënë më tej anglezi.

Shpërndaje në rrjete sociale