Wilshere i hapur për një aventurë të re në La Liga, Serie A ose Bundesliga, anglezi tregon kampionatin e preferuar

20:55 | 28 Tetor 2020

Jack Wilshere ka pranuar se ai është i hapur për t’u bashkuar me një klub në La Liga, Serie A apo Bundesliga këtë sezon pas lirimit të tij nga West Ham United.

28-vjeçari u largua nga Çekanët këtë fillim muaji pasi kontrata e tij u ndërpre me pëlqimin e ndërsjellë dhe ai tani është në kërkim të klubit të tij të ardhshëm.

Në të vërtetë, raportet e mëparshme kishin lidhur mesfushorin qendror me një lëvizje në Real Betis ndërsa ai ishte ende një lojtar i Arsenalit, por asnjë largim nga Anglia nuk u materializua kurrë.

Wilshere u bashkua me londinezët në verën e vitit 2018 pas skadimit të kontratës së tij me Arsenalin, por ai ishte zhgënjyer nga dëmtimet dhe ishte i kufizuar në vetëm 18 paraqitje në ekipin e parë deri në largimin e tij.

Tani ai e pranon se po shikon më larg dhe përmendi disa liga kryesore evropiane, por kushtoi shumicën e kohës duke diskutuar ligën spanjolle dhe se si ai mendoi se do të ishte një përshtatje e mirë për stilin e tij të lojës.

“La Liga, Serie A ose Bundesliga do të ishin një ndryshim i mirë për mua. Jo shumë lojtarë anglezë e kanë bërë atë”, ka thënë fillimisht Wilshere për Sky Sports.

“Unë gjithmonë e shikoj La Ligën, ishte gjithmonë diçka për të cilën mendoja. Më pëlqen kampionati, mendoj se është më teknik sesa loja angleze. Mendoj se është diku që unë me të vërtetë mund të tregoj se çfarë mund të bëj”.

“Nuk mendoj se jam shumë i ri për MLS. Mendoj se ka pasur një përmirësim të madh në atë kampionat. Nëse do të vinte mundësia e duhur, unë do të isha i hapur për të”, përfundoi anglezi. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale