Van der Vaart zbulon të ardhmen e Ziyech

20:36 | 28 Tetor 2019

Ish-sulmuesi i Ajax dhe Tottenham, Rafael van der Vaart ka thënë se presidenti i Spurs, Daniel Levy, do të nënshkruajë me yllin e Ajaxin, Hakim Ziyech.

Ai e sheh si zëvendësim ideal për Christian Eriksenin që është drejt largimit.

“Unë shpresoj se ai do të shkon në Tottenham dhe unë mendoj se kjo marrëveshje do të përfundojë”, ka Thënë Van der Vaart.

Eriksen, që është me Tottenhamin që viti 2013, nuk ka rënë dakord për rinovimin e kontratës dhe do të jetë lojtar i lirë verën e ardhshme.

Ziyech është në kontratë Ajaxin deri në vitin 2022.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme