Valencia favorit për transferimin e mbrojtësit së Juventus-it

17:55 | 28 Shtator 2020

Valencia ka fituar garën me skuadrat e njohura për të transferuar mbrojtësin e Juventus-it, Daniele Rugani.

Sipas Football Espana, Rugani dhe Juan Foyth do t’i bashkohen Valencia-s në ditët e fundit të afatit veror, transmeton portali arbresh.info.

Rugani është në merkato shkaku që nuk është në formacionin startues të “Bianconerëve”, derisa kërkohej edhe nga West Ham, Fulha, dhe Sevilla.

Sidoqoftë, Valencia ka fituar këtë garë dhe do e transferojnë 26-vjeçarin në formë huazimi siç kanë bërë me Alessandro Florenzi-n edicionin e kaluar nga Roma./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara