UFC 259, Israel Adesanya kërkon titullin ndaj Jan Blachowicz

23:03 | 5 Mars 2021

Kampioni i Heavyweight, Jan Blachowicz do jetë përballë kampionit të Middleweight, Israel Adesanya.

Jan Blachowicz dhe Israel Adesanya kanë kryer matjet e peshës dhe janë përballur para ndeshjes në kuadër të UFC 259.

Pas matjeve të fundit, dyshja u përballën por pa incidente dhe ishin të respektueshëm, transmeton lajmi.net.

Blachowicz është kampion në Heavyweight dhe do të tentojë të marrë edhe rripin e Middleweight i cili mbahet nga Adesanya.

Ndërkohë, Israel Adesanya do kërkojë të bëhet luftëtari i pestë në histori të UFC që mban dy rripet njëkohësisht.

Adesanya ka regjistruar 20 luftëra dhe ka shënuar 20 fitore në kuadër të UFC.

Blachowicz ka 35 luftëra dhe ka regjistruar 27 fitore dhe tetë humbje.

Lajmet më të lexuara