Google ADS

UEFA dënon rëndë Rusinë

13:00 | 14 Qershor 2016
Arbresh Info

Trupi qeverisës i futbollit, UEFA e ka dënuar rëndë Rusinë për dhunën që tifozët kanë shkaktuar ndaj atyre të Anglisë.

UEFA ka përjashtuar mundësin për të suspenduar Rusinë nga Kampionati Evropian 2016, por ka dënuar atë me 150 mijë euro, shkruan portali arbresh.info.

UEFA kishte paralajmëruar edhe më parë Anglinë dhe Rusinë që ata mund të përjashtohen nga turnu madhështor nëse dhuna ndërmjet tifozëve ndodhë sërish./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale