Google ADS

Uellsi – Rusia, mbi 600 policë rreth stadiumit

09:57 | 20 Qershor 2016
Arbresh Info

Autoritetet franceze ka vlerësuar ndeshjen në Kampionatin Evropian ndërmjet Uellsit dhe Rusisë këtë mbrëmje si një “rrezik i madh” për dhunën që mund të shpërthej ndërmjet tifozëve pas përleshjeve që ndodhën në Marsejë dhe Lille javën e kaluar.

Mbi 600 policë shtesë janë shpërndarë rreth stadiumit Stade de Toulouse të hënën për tu siguruar që mos të ndodhë ndonjë përleshje ashtu si në përballjen ndërmjet Anglisë dhe Rusisë, e cila edhe u sanksionua nga UEFA, shkruan portali arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale