Google ADS

Transferimet më të shtrenjta në histori të Premier Leauge gjatë afatit të janarit

17:35 | 13 Janar 2021

Në janar është vështirë që skuadrat e mëdha të bëjnë transferime sepse nuk duan të shpenzojmë shumë dhe preferojnë në verë, mirëpo skuadrat angleze kanë bërë disa top transferime.

Disa prej tyre kanë dal tejet të suksesshme, kurse të tjerat ishin dështim i vërtetë, përcjellë lajmi.net.

Këto janë top 10 transferimet më të shtrenjta në histori të Premierligës të ndodhura në janar:

10.Willian – Anzhi Makhachkala te Chelsea (30 milionë euro)

9.Edin Dzeko – Wolfsburg te Manchester City (31.5 milionë euro)

8.Andy Carroll – Newcastle United te Liverpool (35 milionë euro)

7.Juan Mata – Chelsea te Manchester United (37.1 milionë euro)

6.Bruno Fernandes – Sporting Lisbon te Manchester United (46.5 milionë euro)

5.Fernando Torres – Liverpool te Chelsea (50 milionë euro)

4.Pierre-Emerick Aubameyang – Borussia Dortmund te Arsenali (56 milionë euro)

3.Aymeric Laporte – Athletic Bilbao te Manchester City (57.2 milionë euro)

2.Christian Pulisic – Borussia Dortmund te Chelsea (57.5 milionë euro)

1.Virgil van Dijk – Southampton te Liverpool (75 milionë euro)

Shpërndaje në rrjete sociale