Tonali flet për transferimin në Newcastle: Isha i humbur

11:11 | 19 Shtator 2023

Pavarësisht se shënoi në debutimin e tij për “Magpies”, Sandro Tonali pranoi se kishte vështirësi për t’u vendosur në mjedisin e ri.

Tonali falënderoi menaxherin Eddie Howe dhe shokët e tij të skuadrës në Newcastle që e ndihmuan të vendosej në klubin e tij të ri që kur iu bashkua atyre në verë, shkruan Arbresh.info.

Duke folur me gazetarët përpara përballjes me ish-klubin e tij, Tonali tha se ky transferim ka qenë i vështirë.

“Kjo verë ka qenë e vështirë dhe unë kam pasur një fillim të vështirë. Në fillim, nuk ishte e lehtë të gjeja vendin tim në Newcastle, por njerëzit më kanë mbështetur dhe akoma më ndihmojnë tani. Që në ndeshjen e parë u ndjeva i qetë. Isha më i lumtur falë ndihmës së zotit Howe dhe gjithë stafit. Ata me të vërtetë më ndihmuan në jetën time personale dhe profesionale. Bashkëlojtarët e mi kanë qenë të mrekullueshëm, veçanërisht me gjuhën! Ishte shumë e vështirë për mua.”

Newcastle u rikthye në Champions League pas një hendeku prej 20 vitesh pasi përfundoi në vendin e katërt në Premier League sezonin e kaluar.

Ata janë vendosur në një grup të vështirë së bashku me AC Milan, Paris Saint-Germain dhe Borussia Dortmund./Arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale