Solskjaer akuzohet për ‘gënjeshtër të hapur’ ndaj Van de Beek

08:21 | 11 Tetor 2021

Ole Gunnar Solskjaer ka “gënjyer haptazi” Donny van de Beek, thotë Paul Ince, me të dëbuarin nga Manchester United që u nxit të bëjë një lëvizje në janar “për të mirën e karrierës së tij”, transmeton arbresh.info.

Mesfushori holandez përfundoi një lëvizje në Old Trafford në verën e vitit 2020 pavarësisht se Djajtë e Kuq tashmë mburreshin me shumë mundësi në zonën e tij të fushës.

Koha e lojës për 24-vjeçarin është provuar e vështirë për tu arritur, me Ince duke pyetur pse ata që po bëjnë goditjet në United vazhdojnë t’i thonë një lojtari periferik se ai ka një rol për të luajtur, shkruan sportingnews.

Çfarë është thënë?

Ish -ylli i United Ince tha për Kelly and Wrighty Show të Van de Beek dhe kohën e tij të trazuar në Angli: “Nëse do të blej një lojtar, një lojtar i lartë nga Ajax, gjëja e parë që do të them është, ‘Do të luaj? Ku më shihni të përshtatem, brenda sistemit, brenda ekipit’.”

“Si menaxher ju keni dy zgjedhje – ose mund të thoni të vërtetën ose të mos tregoni të vërtetën. Nga ajo që po shoh një vit e gjysmë të fundit, ai nuk i ka thënë Donit të vërtetën, ai nuk ka pasur asnjë lojë. Ai ka 35 milionë funte të ulur në stol.”/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara