Shqipëria U19 triumfon ndaj Maltës

15:53 | 23 Mars 2023

Kombëtarja e Shqipërisë U-19 korri fitore me rezultatin 2-0 përballë Maltës, në sfidën e parë miqësore të planifikuar për këtë muaj.

Në ndeshjen e zhvilluar në Maltë, kombëtarja kuq e zi e drejtuar nga trajneri Armando Cungu bëri paraqitje fantastike. Këtë e vërteton edhe rezultati final i këtij takimi të parë miqësor. Autorë të golave ishin Gent Elezaj dhe Ardit Nuredini.

Ndeshja e dytë miqësore ndaj Maltës është planifikuar të luhet 3 ditë më pas, më 26 mars nga ora 11:00.

Bile në këtë ballafaqim minuta pati për gjithë lojtarët e grumbulluar për këto dy ndeshje.

Shpërndaje në rrjete sociale