Google ADS

Rusi – Sllovaki, formacionet e mundshme

12:05 | 13 Qershor 2016
Arbresh Info

Rundi i dytë i ndeshjeve për Grupin B fillon të mërkurën pasdite derisa Rusia dhe Sllovakia do të përballen në Stade Pierre Mauroy, ku të dy skuadrat kombëtare kërkojnë për fitoren e tyre të parë në Kampionatin Evropian 2016.

Rusia zhvilloi ndeshjen e parë në Grupin B, gjithashtu në stadiumin Stade Veledorame, kundër Anglisë që përfundoi me rezultat 1-1, shkruan portali arbresh.info. Ndërkohë, Sllovakia pësoi humbje 2-1 në ndeshjen kundër Uellsit, megjithëse skuadra bëri një paraqitje impresive.

Të dy skuadrat pritet të përdorin formacionin 4-5-1./arbresh.info

Formacioni i mundshëm i Rusisë
Formacioni i mundshëm i Rusisë
Formacioni i mundshëm i Sllovakisë
Formacioni i mundshëm i Sllovakisë

Shpërndaje në rrjete sociale