“Rruga për Tiranë” – Roma dhe Feyenoord, kalojnë në finalen e Conference League

23:03 | 5 Maj 2022

Roma ka arritur të mposht Leicesterin për të kaluar në finale, ndërsa asaj i është bashkuar edhe Feyenoordi pasi barazoi pa gola ndaj Marseilles.

Romakët që kishin barazuar në ndeshjen e parë të zhvilluar në “King Power Stadium” me rezultat 1-1, ishin të vetëdijshëm për forcën e tyre.

Goli fitores erdhi që në start, ku Lorenzo Pellegrini asistoi te Tamy Abaraham që arriti të shënojë për 1-0.

Edhe pse ndeshja solli situata tjera, rezultati nuk ndryshoi duke bërë që Roma të shkojë në finalen e madhe.

Në anën tjetër ndeshja Marseille – Feyenoord, nuk solli gola, duke bërë që holandezët të shkojnë tutje pas fitores 3-2 në ndeshjen e parë.

Finalja e madh e Ligës së Konferencës zhvillohet me 25 maj në Tiranë.

Shpërndaje në rrjete sociale