Ribery i hapur për një rikthim në Bundesliga

17:00 | 20 Janar 2021

Sulmuesi i Fiorentinës, Franck Ribery nuk do të përjashtonte një kthim në Bundesligën gjermane, por më vonë pasi tani për tani po mendon vetëm për ekipin vjollcë.

Sulmuesi anësor francez arriti në Firence pas një transferimi falas përpara fillimit të sezonit 2019-2020.

37-vjeçari ka pasur probleme me dëmtimet që nga transferimi i tij në Serie A.

Ribery ka luajtur 37 ndeshje deri më tani për Violan, ndërsa zbuloi se ai është i hapur për një kthim në Gjermani.

“Për momentin mendoj vetëm për Fiorentinën, unë jam i rëndësishëm për ekipin”.

“Por unë nuk përjashtoj një kthim në Bundesliga kur të mbaroj këtu”, ka thënë Ribery për Bild.

Veterani e ka fituar Bundesligën nëntë herë me Bayern Munchen dhe një herë Ligë të Kampionëve në sezonin 2012-13.

“Të luash pa tifozë nuk është stimuluese. Më mungon shumë audienca”, deklaroi francezi. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale